Ismerkedj meg tanárainkkal
Tantestületünk magasan képzett pedagógusokból áll. Sok éve dolgozunk már együtt, összeszokott csapat vagyunk és mindannyiunknak nagyon fontos, hogy a tanítási órák oldott légkörben teljenek, mindezek mellett pedig a jó tanár-diák viszony kialakítása.
Sándor Melinda – magyar nyelv és irodalom
Dóra Ádám - biológia, kémia
Biológia-kémia szakos tanárként hiszem, hogy kötelességem megtanítani diákjaimat a természettudományok nyelvére. Ez a racionális, logikus gondolkodás, a kontextusba helyezés, a kritikai szemlélet fejlesztését jelenti, amely az élet minden területén kamatoztatható tudás alapja lehet. Egyben szép kihívás elvont, ezáltal nehéz, de egyben rendkívül érdekes dolgokat megértetni és megszerettetni a kíváncsi, nyitott szemléletű tanulókkal.
„A legnagyobb tanári művészet, hogy az alkotás és felismerés örömét ébresszék." (Albert Einstein)
Tóth Éva - történelem
Pécsett születtem. 2018-tól élek Dunaújvárosban, és ekkor csatlakoztam a Pannon Oktatási Központ tanárikarához. Okleveles történész és történelem szakos pedagógus vagyok, diplomáimat a Pécsi Tudományegyetemen és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen szereztem. Pedagógus hitvallásomat alapvetően báró Eötvös József szavai határozzák meg: ,,Félig sem olyan fontos az, amit tanítunk gyermekeinknek, mint az, ahogy tanítjuk. Amit az iskolában tanultunk, annak legnagyobb részét elfelejtjük, de a hatás, melyet egy jó oktatási rendszer szellemi tehetségeinkre gyakorol, megmarad."
Orbán Zsolt - földrajz
„A Földet nem szüleinktől örököltük, hanem gyermekeinktől kaptuk kölcsön." (Seattle törzsfőnök)
Az idézet vezessen minket, amikor elkezdjük gyűjteni földrajzi ismereteinket. Kötelességünk odafigyelni a globális gazdaság által szorongatott ökoszisztémák megtartására. Mit ér a gazdagság, ha az élet alapstrukrúrái szétporladnak körülöttünk?! Vajon a bankárok, gazdasági guruk, politikusok, jogászok, influenszerek, médiasztárok által uralt közéletünkben képesek leszünk-e érdemi figyelmet fordítani mindezekre? Az iskolai tanulmányainkkal elkezdhetjük kialakítani a közös gondolkodás pilléreit. A földrajzi alapismeretek megszerzése nélkülözhetetlen egy jól tájékozott, intuitív gondolkodásmód kialakításához. Az így felvértezett világ-, állampolgárok képesek lehetnek felülemelkedni a mindennapi önös érdekek kiszolgálásán és közelebb kerülhetünk a valódi problémamegoldáshoz. 2017-óta vagyok a POK-ban földrajztanár, azóta igyekszem a fent vázolt ideáknak megfelelni, segíteni a tanulók továbbhaladását.
Farkas Kálmán - fizika
Két diplomám van, anyagmérnök, és műszaki tanári végzettségem van. A felnőttoktatásban 2012 óta vagyok a Pannon Oktatási Központ Gimnáziumban, ahol a fizika tantárgyat tanítom. Azóta sok volt tanítványommal találkoztam, akik elmondták, hogy érdemes volt megcsinálni az érettségit, ami miatt a munkahelyükön magasabb pozícióba, illetve beosztásba kerültek. Ez engem jó érzéssel tölt el, hogy volt értelme a munkámnak.
Mihók Marianna - angol nyelv
Szerencsésnek mondhatom magam, hogy tanítványaimat olyan tudáshoz segíthetem hozzá, ami egy jobb élethez juttatja őket. Az angol, mint idegen nyelv belépőjegy egy olyan világba, amely tele van lehetőségekkel akár a karrier, akár a magánélet területén. Amit fontosnak tartok a munkám során, azt Antoine de Saint Exupèry szavaival tudnám a legjobban leírni: ,,Ha hajót akarsz építeni, ne dobold össze az embereket, hogy fát gyűjtsenek, és ne adj nekik feladatokat. Inkább tanítsd meg nekik, hogyan vágyakozzanak a tenger mérhetetlen végtelensége iránt."
Kácsor Ildikó - matematika
A POK intézményében jelenleg matematikát tanítok, másik szakom a földrajz. A matematika mindenben benne van, ami körülvesz minket. Ezek megértéséhez egy olyan gondolkodási módot kell elsajátítani, ami ismeretek megszerzése nélkül nem megy. Lovász László matematikust idézve: "A matematikatanítás akkor jó, ha megvilágosodást "ahaélmény"-t hoz". A valóság közeli (hétköznapi példákon alapuló) matematika tanítása ezt segíti elő. Igyekszem ennek szellemében tanítani.
Kiss Tibor - biológia, kémia
A biológia és kémia órákat mindenki szereti! Saját magunkról tanulunk, a saját testünket és környezetünket fedezzük fel. Az egészségtan és a környezetvédelem is fontos számomra, ezért az érettségi témakörökön túl ezeknek is helye van az óráimon!
Fodor Péter - történelem
„Kell, hogy legyen egy cél a fejedben: följutni a csúcsra. De ahogy haladsz fölfelé, egyre több dolgot láthatsz, és semmibe nem kerül néha megállni és élvezni a kilátást. Minden meghódított méterrel egyre messzebb látsz, és ezt ki kell használnod, hogy olyan dolgokat fedezhess föl, amiket addig nem vettél észre." (Paulo Coelho)
Úgy gondolom ebben az idézetben minden benne van, amire az embernek szüksége van ahhoz, hogy kiteljesedett életet élhessen. Sajnos hajlamosak vagyunk nem megállni és visszatekinteni az élet apró örömeire, pedig az ünnep aranyozza be az ember életét. Kívánom, hogy mindannyian megtalálják az öröm pillanatait.
Lakk Norbert - angol nyelv
Angol- történelem szakos tanár vagyok.
A nappali és esti gimnáziumban angolt tanítok.
Esti gimnáziumban szeretem oktatni a felnőtteket, és átadni számukra a tudást. A velük való foglalkozás segíti szakmai fejlődésemet.
Jelmondatom: A világ megismerése a nyelvtanításon keresztül történik.