Engedélyszám: B/2020/000026
A képzés minimális óraszáma: 160 óra.
Elméleti képzési idő: 56 óra
Gyakorlati képzési idő: 24 óra.
Képzési díj: 7 fős csoport esetén: 163.500,-Ft/fő
A képzés típusa, célja
-
A képesítő képzés célja, hogy a jogszabályok által előírt képzést elvégző szakember – korábbi szakmai tapasztalatára és kompetenciáira alapozva megszerezze a munkaterületéhez tartozó legjellemzőbb feladatkörök betöltéséhez szükséges ismereteket.
-
A cél elérése érdekében a résztvevőknek el kell sajátítania a munkakörben elvégzendő feladatokat, ki kell alakítania az azokhoz szükséges kompetenciákat (alkalmazott szakmai ismeretek, szakmai készségek, képességek, személyes, társas és módszerkompetenciák).
-
A képesítő képzésen érdemben ismertetni kell a résztvevőknek a munkaterületre vonatkozó hatályos jogszabályi és érvényes műszaki szabvány követelményeket, feltételeket.
A SZAKKÉPESÍTÉS MUNKATERÜLETE ÉS A KÉPZÉS SORÁN MEGSZEREZHETŐ KOMPETENCIÁK
- A nyomástartó berendezés kezelője szakmai képesítésekkel rendelkezők feladata az NR. hatálya alá tartozó, legfeljebb II. kategóriába sorolt nyomástartó edények és az egyszerű nyomástartó edények kezelése (töltettől, nyomástól függetlenül).
- A szakmai képesítéssel rendelkező képes:
-
előkészíteni a technológiai előírások szerinti gyártási munkafolyamatot
-
beállítani, beállíttatni a technológiai utasításban előírt paramétereket, kezelni a számítógépes programokat
-
a technológiai előírás szerint a termelésben tevékenyen részt venni,
-
a technológiai előírások szerint szállítani és tárolni a felhasznált és legyártott anyagokat, félkész- és késztermékeket
-
veszélyhelyzetben intézkedni a felügyelete alá tartozó termelő rendszer vagy gépek biztonságos leállításáról, és a szükséges intézkedések megtételéről
dokumentálni és ellenőrizni a berendezések biztonságos működését.
A KÉPZÉS FORMÁJÁNAK MEGHATÁROZÁSA
A képesítő képzés kizárólag jelenléti ívvel igazoltan, jelenléti képzés keretében végezhető csoportos képzés keretében, egyéni felkészüléssel (csoportos jelenléti képzés, egyéni felkészüléssel).
A TANANYAG EGYSÉGEI, AZOK CÉLJA, TARTALMA, TERJEDELME ÉS TANANYAGEGYSÉGEKHEZ RENDELT ELMÉLETI ÉS GYAKORLATI ÓRASZÁMOK
Elméleti képzés: 56 óra.
-
Az elméleti képzés fő témakörei és minimális óraszámai az alábbiak.
Gyakorlati képzés: 24 óra
-
Rutin kezelési műveletek elsajátítása, gyakorlása: 16 óra
-
Rutin hibajavítási műveletek gyakorlása: 8 óra
-
A szakmai képzés nem szervezhető meg kizárólag távoktatásban.
A KÉPZÉSBEN RÉSZTVEVŐ TELJESÍTMÉNYÉT ÉRTÉKELŐ RENDSZER
-
A képesítő képzést követő vizsga megtartását az országos illetékességgel eljáró Hatóság által kijelölt vizsgaszervező szervezetek végezhetik. A képzésszervezők a képesítő képzést lezáró vizsga megtartását a Hatóság által kijelölt vizsgaszervezőktől kérhetik.
-
A vizsgát háromfős vizsgabizottság bírálja el. A vizsgabizottságot elnök vezeti. A vizsgabizottság elnökét a vizsgaszervező delegálja. Az elnök kivételével további két vizsgabizottsági tag kijelölését a képzés szervezője és a vizsgaszervező közötti megállapodás (szerződés) értelmében a képzés szervezője is delegálhatja.
-
A képzés szervezője dönt a képzésre való felvétel és a vizsgára bocsáthatóság feltételiről.
-
A vizsgára legkorábban a képzés befejezését követően kerülhet sor. A képzés elvégzését, valamint az eredményes vizsgát követően szerezhető meg a képzési bizonyítvány, amelyet a képzést záró vizsga szervezője állít ki.
A KÉPZÉSRŐL, A KÉPZÉS EGYES TANANYAGEGYSÉGEINEK ELVÉGZÉSÉRŐL SZÓLÓ KÉPESÍTŐ KÉPZÉSI IGAZOLÁS KIADÁSÁNAK FELTÉTELEI
- A képesítő képzésen résztvevők részvételét, a képesítő képzés elvégzését a képesítő képzés szervezője a képviselőjének (pl. az oktató) a jelenlétében a résztvevők által aláírt jelenléti ívvel igazolja a Hatóság számára.
-
A jelenléti ív nyomtatvány tartalmazza a képesítő képzés helyét, dátumát és mind az oktató és a résztvevők nyomtatott betűkkel való megnevezését is. A képesítő képzésen oktató tanár az aláírásával hitelesíti (képzés szakterülete, helyszín, dátum) a résztvevők által aláírt jelenléti ívet.
-
A vizsga eredményes teljesítését követően a vizsga szervezője a Hatóság által jóváhagyott minta alapján készíti elő a képzési bizonyítványt.
-
A vizsgaszervezőnek az eredményesen vizsgázók számára a vizsga napját követő 15 (tizenöt) napon belül a vizsgázó rendelkezésére kell bocsátania az elkészített képzési bizonyítványt.
-
A vizsga szervezője a kiállított képzési bizonyítványokról és továbbképzési igazolásokról nyilvántartást vezet, és biztosítja a nyilvántartás naprakész voltát.
A képzés sikeres befejezését követően a képzésben résztvevők Tanúsítványt kapnak, amelynek feltétele a modulzáró vizsga minimum 51 %-os szinten való teljesítése, valamint az, hogy a képzésben résztvevő hiányzása ne haladja meg a képzés összes óraszámának 20%-át.